KONST / Litografier / Litografi 15042042
nr 1504 2042
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Litografi, Rådhuset i Stockholm. 100-upplaga, Signerad, 1959. Bildmått: 44x34 cm, yttermått inklusive ram: 60x49 cm
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 21 november 2022
kl 19:36:35
30/10 07:44:37
300 kr
4/11 15:43:39
21 nov
Einar Forseth
Läs mer om Einar Forseth